Fotogalerie realizací

Zhotovení ploché střechy z měkčeného PVC v přitížené variantě za pomocí kačírku. Vysoký standard realizace díla nabitého technologiemi a použitých materiálů střešního pláště.


Realizace ploché střechy z měkčeného PVC pomocí kotvení. Realizace s vysokým standardem na kvalitu použitých materiálů především detailů, prostupů a vpustí.


Výměna střešní krytiny rodinného domu, včetně změny skladby střešního pláště a vytvoření větrané mezery pro vestavbu obytného podkroví. Použitá krytina Tondach Stodo a k tomu samozřejmostí klempířské prvky v barvě krytiny pro ucelený vzhled střechy rodinného domu.


Na této zakázce byla zvolena velkoformátová profilovaná plechová střešní krytina Maxidek (tzv. "taškoplech"). Vstupní surovinou pro výrobu této krytiny je z pohledu většiny konkurenčních výrobků dodávaných na český trh nadstandardní materiál. Jedná se o jádro z pozinkovaného plechu, konstrukční oceli se zinkovanou vrstvou 275g/m2. Tato krytina se oproti ostatním výrobkům vyznačuje vyšší tuhostí, pevností a v neposlední řadě i životností daného materiálu. Výrobcem poskytovaná záruka na materiál je 20 let. Při řešení odvodňovacího systému střešního pláště (žlaby, svody a kusové střešní prvky) byl použit tentýž materiál uváděného výrobce, na trhu známého pod obchodní značkou Dekrain. Volbou zmíněných materiálů se zajistila dokonalá součinnost a komplexnost krytiny jako celku. Stojí za zmínku, že na okapový systém Dekrain je poskytnuta 15-ti letá záruka.


Na této zakázce byla zvolena velkoformátová profilovaná plechová střešní krytina Maxidek (tzv. "taškoplech"). Vstupní surovinou pro výrobu této krytiny je z pohledu většiny konkurenčních výrobků dodávaných na český trh nadstandardní materiál. Jedná se o jádro z pozinkovaného plechu, konstrukční oceli se zinkovanou vrstvou 275g/m2. Tato krytina se oproti ostatním výrobkům vyznačuje vyšší tuhostí, pevností a v neposlední řadě i životností daného materiálu. K jejíž prodloužení a reálné funkčnosti krytiny přes 50let přispívá i polyuretanová povrchová úprava materiálu. Výrobcem poskytovaná záruka na materiál je 20 let.


Při realizaci zakázky nových bytových zástaveb byla naším úkolem kompletní výroba a montáž vázaného krovu z rostlého řeziva, jež dal vzniknout nové střeše. Jako doplňkovou hydroizolační vrstvu jsme použili difúzní polyesterovou fólii krytou termoplastickým polyuretanem od výrobce Würth, a to včetně těsnících pásků pod šroubovanými kontralatěmi (na doplňkovou hydroizolační vrstvu poskytujeme záruku 10 let, s jejíž délkou se na českém trhu nesetkáte). Při zřizování nové střechy si majitel vybral betonovou krytinu KMB, která je díky svým estetickým a funkčním vlastnostem velmi žádanou krytinou na tuzemském trhu. Její výraznou vlastností je vysoká pevnost, vysoká mrazuvzdornost a životnost ?přesahující 50 let (na krytinu poskytujeme záruku 30 let, což je stanoveno výrobcem). I zde klient využil našich služeb, a to v oblasti klempířských prací, kde veškeré prvky byly vyrobeny z lakovaného pozinku. Na závěr jsme provedli montáž střešních oken Velux se spodním ovládáním. Rovněž jsme zde instalovali střešní okna Velux s trojsklem (dalo by se považovat za začínající standard českého stavebnictví). Aby střecha správně plnila svoji ochrannou funkci bylo i zde potřeba dodání klempířských prvků, které byly všechny z lakovaného pozinku.


I majitel dalšího domu v řadové zástavbě se rozhodl pro betonovou krytinu KMB, která je vysoce odolná proti zatékání a je vhodná pro všechny typy staveb (na krytinu poskytujeme záruku 30 let, což je stanoveno výrobcem). Pro nezbytné dosažení těsnosti hydroizolační konstrukce obsahující skládanou krytinu byla provedena doplňková hydroizolační vrstva se zvýšenými požadavky, kde byla použita difúzní polyesterová fólie krytá termoplastickým polyuretanem od výrobce Würth, včetně těsnících pásků pod šroubovanými kontralatěmi (na doplňkovou hydroizolační vrstvu poskytujeme záruku 10 let, s jejíž délkou se na českém trhu nesetkáte). Rovněž jsme zde instalovali střešní okna Velux s trojsklem (dalo by se považovat za začínající standard českého stavebnictví) . Aby střecha správně plnila svoji ochrannou funkci bylo i zde potřeba dodání klempířských prvků, které byly všechny z lakovaného pozinku.


S majitelem další novostavby jsme vybrali jako nejvhodnější izolaci doplňkovou hydroizolační vrstvu se zvýšenými požadavky, kde byla použita difúzní polyesterová fólie krytá termoplastickým polyuretanem od výrobce Würth, včetně těsnících pásků pod šroubovanými kontralatěmi, která spolehlivě splňuje zvýšené požadavky střešních plášťů (na doplňkovou hydroizolační vrstvu poskytujeme záruku 10 let, s jejíž délkou se na českém trhu nesetkáte). Na střechu byla zvolena betonová krytina KMB, která je použita v celé řadové zástavbě (na krytinu poskytujeme záruku 30 let, což je stanoveno výrobcem). Také jsme zde instalovali nová střešní okna značky ROTO, jejích hlavní výhody jsou v technických i tepelných parametrech. S nadno se udržují, mají elegantní a moderní vzhled a vícebodové zamykání pro lepší těsnost.


Zde jsme měli možnost realizovat krytinu z měkčeného PVC na terase RD. Terasa/krytina byla posléze překryta dřevěným pochozím roštem z ušlechtilých dřevin.


Při revitalizaci památkového objektu nás požádali, jakožto zkušenou firmu, o výměnu falcované střešní krytiny. U obou kaplí jsme doplnili i skladbu střešního pláště, tak aby skladba střechy byla funkční a dýchala. Čímž se výrazně zvýšila životnost krovu i krytiny oproti předchozímu stavu.


Pro rekonstrukci střešního pláště byla zvolena krytina z pálené tašky značky Tondach. Tondach patří k předním českým výrobcům s dlouholetou tradicí na našem trhu a jeho krytina se vyznačuje vysokou kvalitou a životností. Což je jedním z důvodů, proč může výrobce poskytnout 30-ti letou záruku na daný materiál. Při řešení odvodňovacího systému (žlaby, svody a kusové střešní prvky) byl použit lakovaný pozinkovaný plech v barvě krytiny pro sjednocení střešního pláště jakožto celku. Na přístavbu rodinného domu byla skrze nízký sklon střechy natavena živičná (asfaltová) krytina s dekoračním posypem v barvě střešních tašek.


Na této zakázce bylo požadavkem investora vytvořit prosvětlené a současně zastřešené parkovací stání. V kombinaci těchto požadavků si investor, jako vhodnou krytinu, zvolil kouřový trapézový polykarbonát. Při této specifikaci jsme navrhli a zrealizovali tesařskou konstrukci tak, aby se krytina nemusela klást na laťování, ale přímo na nosnou část krovu - tzv. krov po Vlašsku. Nejenže investor ušetřil své peníze na materiálu a práci, ale v neposlední řadě i celistvost díla působí nerušeně a vzdušně.


Na této zakázce bylo třeba vyřešit napojení okenních dílců na spodní stavbu a to v místě střetu venkovní dlažby a Nopové fólie. Tento, na zpracování náročný detail, je součástí každé stavby, bohužel toto estetické a praktické řešení nikoli. Pro nás se řešení tohoto a podobných detailů na Vašich stavbách stalo již běžnou praxí a proto Vám poskytuji ukázku toho jak dobře to může vypadat.


Na této zakázce byla dodána plastová okna WINDEK v barvě antracit, profilová řada Veka Softline 70, zaskleno standardním dvojsklem Ug = 1,1. K oknům dodáno kompletní příslušenství (žaluzie a sítě proti hmyzu). Zákazníkovi byla poskytnuta standardní záruka 60 měsíců.


Na této zakázce bylo našim úkolem zhotovení jednoduché vazníkové střešní konstrukce. Pominu-li dobu výroby vazníkových krovů na dílně, tak samotná montáž na staveništi zabrala pouhé jedno odpoledne a poté mohla stavební firma dodávající celou stavbu dále pokračovat. Hlavní výhody vazníkových konstrukcí bych zmínil hned dvě. Ta první je krátká doba montáže na staveništi, což urychluje průběh celé stavby. A ta druhá je, že vazníková konstrukce je zcela přizpůsobena k zavěšení sádrokartonového podhledu (tedy stropu) a položení tepelné izolace na vzniklý podhled bez dalších větších investic. Čímž se opět ušetří Vaše peníze.